1. Üye olmak 30 saniye!

Fikir Cephesi

http://www.diken.com.tr/wp-content/uploads/2015/07/winton.jpg
İkinci Dünya Savaşı öncesinde Çekoslavakya’da çoğu Yahudi 669 çocuğun Nazilerden kurtarılmasını sağlayan Sir Nicholas Winton, 106 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Reuters’ın haberine göre üvey oğlu Stephen Watson, babasının Slough’daki Wexham Hastanesi’nde uykusunda huzur içinde öldüğünü söyledi.

Savaş sırasında bankerlik yapan Sir Nicholas Winton, Alman işgali altındaki Çekoslovakya’nın Prag kentinden sekiz tren ayarlayarak 669 çocuğun, Almanya üzerinden Britanya’ya kaçırılmasını sağlamış ve hepsinin hayatını kurtarmıştı.

Ancak Winton’ın ayarladığı dokuzuncu tren, savaşın başlamış olmasından dolayı Prag’ı terk edememiş ve içindeki 250 çocuktan bir daha haber alınamamıştı.

‘Britanyalı Schindler’
Kurtardığı çocukların her birine aile bulan Winton’a Polonya ve Çekoslovakya’dan 1200’den fazla Yahudiyi soykırımdan kurtaran Alman işadamı Oskar Schindler’den esinlenerek ‘Britanyalı Schindler‘ deniliyordu.

Britanya Başbakanı David Cameron, Twitter’dan şu...
http://www.imctv.com.tr/wp-content/uploads/2015/06/devlet-bah%C3%A7eli6.jpg
MHP Genel Başkanı Bahçeli “Eğer HDP yarın Meclis başkanlığı için Deniz Baykal’a desteğini açıklarsa, biz asla Deniz Baykal’a oy vermeyiz” dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, Meclis Başkanlığı seçiminin dördüncü turunda HDP’nin destekleyeceği adayın aksi yönünde oy kullanacaklarını açıkladı.

Radikal yazarı Murat Yetkin ‘in Meclis kulislerinden aktardığına göre, Bahçeli’nin “Eğer HDP yarın Meclis başkanlığı için Deniz Baykal’a desteğini açıklarsa, biz asla Deniz Baykal’a oy vermeyiz” dediği belirtildi.

Meclis Başkanı için seçimlerin ilk iki turu sonuçlandı. İlk iki oylamada üye tam sayısının üçte ikisine (367) hiçbir aday ulaşamadı. Yarın üçüncü tur oylaması yapılacak.

Bu turda bir adayın seçilebilmesi için 367 değil 276 oy alması yeterli.

Üçüncü turda hiçbir aday 276 oy alamazsa, en çok oy alan iki aday dördüncü turda yarışacak ve en fazla oy alan aday Meclis Başkanı seçilecek.

Birinci tur

İlk turda alınan oy sayısı...
1901129_449934018517408_7670468160234133798_n.jpg
Uzun süre 'sınır nöbeti'nde olan Horoz, Kocaeli'ndeki evini Rojavalı bir aileye bırakarak daha sonra Kobani'ye geçmiş ve YPG'ye katılmıştı.

IŞİD saldırıları sırasında uzun süre Kobani-Suruç sınırında "zincir nöbeti"nde yer alan, Sinoplu bir Arnavut olan ve bir süre önce YPG'ye katılan Rıfat Horoz (Karker Kobani), IŞİD’in dün Kobani’ye saldırarak gerçekleştirdiği katliamda hayatını kaybetti.


RIFAT HOROZ'UN KOBANİ YOLCULUĞU

Rıfat Horoz, ANF'den Rojin Akın'a verdiği söyleşide, "Adım Karker Kobani, 60 yaşımdayım, Sinopluyum yani Diyojen’in memleketlisiyim" diye tanıtmıştı kendini.

IŞİD'in Kobani'den temizlenmesi sonrasında, "Artık burada yapacağım bir şey kalmadı. Ben, Kobani'nin yeniden inşa süreci için gidiyorum" diyen Rıfat Horoz, bir çok denemeden sonra Kobani'ye geçmeyi başardı.

Rıfat Horoz, sınır nöbetinde öldürülen Kader Ortakaya'nın da uzun süre kaldığı köy olan Mısenter köyünde Kader Ortakkaya Kütüphanesi ve Arin Mirkan Devrim Şehitleri...
11209480_1582547765367328_7282509184440549049_n.jpg
Farkhunda, 27 yaşında bir Afgan kadınıydı. Öğretmen olacaktı.

19 Mart 2015 tarihinde bir caminin önünde muska satan bir molla ile tartışmasının bedelini bir grup öfkeli homo habilis tarafından linç edilerek ödedi. Taşlar ve sopalarla feci şekilde dövüldü, yerlerde sürüklendi, bir çatıdan aşağı atıldı, arabayla çiğnendi ve benzinle yakılarak can verdi!

Üstelik o insansıların arasında bütün bu vahşetin her saniyesini videoya çekenler vardı, ibreti âlem için bütündünyagörsün ve korksun diye.İslam'a yönelik her eleştirinin yakıp kavurucu bir öfke ile karşılık bulacağını, buna cüret edenlerin sonunun ne olacağını herkes bilsin diye. Yüreği yetenler Youtube'dan aynen izleyebilir.

Peki, ne yapmıştı Farkhunda? O, bir molladan kötülükleri kovmak için muska satın alan kadınları bunlara para vermeyin, bunların İslam'da yeri yoktur diye uyarmıştı sadece. Çocuğu olmayan, hastalıklarından kurtulmak isteyen zavallı insanların kâğıt parçalarından medet ummasını doğru bulmuyordu. Bunu gidip o...
http://ilerihaber.org/images/haberler/chp-li-vekilden-koalisyon-iddiasi-akp-mhp-anlasti.png
Barış Yarkadaş, MHP'nin AKP ile koalisyon konusunda hemen hemen anlaşmaya vardığını söyledi.

CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, MHP’nin AKP ile koalisyon konusunda hemen hemen anlaşmaya vardığını söyledi. Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’nin koalisyonda yer almaması için çaba sarfettiğini söyledi.KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara’nın yayınında soruları yanıtlayan Yarkadaş, MHP’nin, CHP tarafından dile getirilen, ‘yüzde 60 hükümet kursun, Bahçeli Başbakan olsun’ talebine neden karşı çıktığını anlattı. Yarkadaş MHP’nin AKP ile gayri resmi pazarlıklar içinde olduğunu ve hemen hemen koalisyon için anlaştıklarını söyledi.


Yarkadaş, MHP’nin ‘yüzde 60 hükümet kursun’ önerisini geri çevirmesinin, AKP ile koalisyon kurmak için kolları sıvama anlamına geldiğini belirtti. CHP’li vekil Yarkadaş ayrıca MHP’nin Murat Başesgioğlu’nu İçişleri Bakanı yapmak için pazarlık yürüttüğü bilgisini de verdi.

‘MHP PAZARLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR’

Yarkadaş “Daha önce...