Kolombiya’da Brezilyalı futbolcuları da taşıyan yolcu uçağı düştü

0
952

Kolombiya’da yolcu uçağı düştü. Bolivya’dan havalanan uçağın, Medellin uluslararası havalimanına doğru indiği sırada düştüğü belirtiliyor.

81 kişinin yer aldığı öğrenilen uçakta Chapecoense’nin futbolcuları, antrenörleri ve diğer çalışanları da yer alıyordu. José María Córdova Havaalanı’nda yapılan açıklamada, kazada en az altı kişinin sağ olarak kurtulduğu belirtildi. Açıklamada, “Yetkililere göre, güvenlik görevlileri olay yerine ulaştı ve mümkün olan tüm yardımlar yönlendirildi. Altı kişinin sağ kurtulduğu bildirildi” denildi.

Polis kazada toplam 5 kişinin kurtarıldığını, 76 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kurtarılan isimlerden Alan Ruschel’in uçak kalkmadan önce Snapchat hesabından paylaşım yaptığı ortaya çıktı.

Sudamericana Kupası’nda finale kadar yükselen Chapecoense, final etabının ilk ayağı için Kolombiya’ya hareket etmişti. Chapecoense, yarın Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile karşılaşacaktı.

Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez BLU radyoya yaptığı açıklamada, “Kazada kurtulanlar olabilir. Bu büyük bir trajedi. Sağlık ve kurtarma ekipleri olay yerine hareket etti. Kazanın nedeni henüz belli değil” dedi.

Medellin havalimanı yetkilileri de yaptığı açıklamada olayı doğruladı.

KADRO
Uçakta hangi futbolcuların bulunduğu henüz bilinmese de, Brezilya ekibinin kadrosunda şu isimler bulunuyor;

Danilo Padilha, Jakson Follman, Nivaldo, Thiego, Dener, Marcelo, Neto, Rafael Lima, Filipe Jose Machado Nascimento, Claudio Winck, Caramelo, Demerson, Igor, Scalon, Michel Caxinha, Cleber Santana, Gil, Gimenez, Josimar, Hyoran, Silvinho, Sergio Manoel, Matheus Bitencourt, Tiago, Moises, Odair Souza, Rafael Bastos, Diguinho, Ailton Cesar Junior Alves Da Silva, Alan Ruschel, Martin Alaniz, Lucas Mineiro, Andrei, Lima, Bruno Rangel, Lucas, Kempes Everton, Ananias, Lourency, Hernan Martinuccio, Perotti, Wesley Nata

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here