Wikileaks Türkiye hakkında binlerce belge yayınlayacak!

0
1253
Wikileaks Türkiye hakkında binlerce belge açıklayacağını duyurdu. Wikileaks’in resmi twitter hesabı üzerinden yapılan Türkiye’nin siyasi güç yapısıyla ilgili binlerce belgeyi paylaşacağını açıkladı.
wıkıHükümetlerin gizli planlarını ve bilgilerini ortaya çıkarması ile bilinen Wikileaks, İsveç merkezli global bir yapılanmadır. Kurulduğu andan itibaren wikileaks.org sitesinden yayın yapan Wikileaks dün akşam Türkiye hakkında binlerce belge açıklayacağını duyurdu.
 
Türkiye’ye dair 300 bin e-posta ve 500 bin döküman açıklayacağını duyuran wikileaks e-postaları salı günü açıklayacak.
E-postaların birçoğu iktidara ait olduğu belirtilirken içerikleri hakkında henüz bilgi verilmedi.
wiki
 

“İlk aşamada 300 bin e-posta ve 500 bin belge yayımlanacak”

Dünya kamuoyunun ismini ABD Dışişleri Bakanlığı’nın gizli yazışmalarını yayımlamasıyla duyduğu Julian Assange önderliğindeki WikiLeaks, Türkiye’deki “siyasi güç yapısına” dair yayımlanacak belgelerle ilgili açıklama yaparak, belgelerin AKP’ye “hem yardımcı olacağını hem de zarar vereceğini” öne sürdü.

Türkiye’deki “siyasi güç yapısı” ile ilgili 100 bin belge yayımlayacağını açıklayan Wikileaks, Twitter üzerinden belgelerle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

Belgelerin “AKP karşıtı ya da yanlısı” olmadığını öne süren Wikileaks, belgelerin yalnızca “doğruyu gösterdiğini” öne sürdü.

Yayımlanacak belge sayısının 100 bin olmadığını da açıklayan Wikileaks, ilk aşamada 300 bin e-posta ve 500 bin belge yayımlanacağını duyurdu.

Twitter hesabından yapılan açıklamalarda “AKP destekçileri dikkatini versin” denilerek, belgelerin AKP’ye “hem yardımcı olacağı hem de zarar vereceği” söylendi. Açıklamada “her şeyi öğrenmeye hazır mısınız?” dendi.

E-postaların hangi kuruma ait olduğuna dair anket de koyan Wikileaks şıklara, “FETÖ, MİT, NSA” ve “AKP”yi ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here